L I S T O P A D
: AKCJA: "SZLACHETNA PACZKA": : DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA:
: WYCIECZKA DO TEATRU ŚMIECHU WE FRANKFURCIE NAD ODRĄ: : SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ: : MUZYCZNE OPOWIEŚCI - TAM, GDZIE MORZE STYKA SIĘ Z GÓRAMI:
: "PLEJADA ŚWIĘTYCH": : PODSUMOWANIE "MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH": : AKCJA "RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI":
: ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ: : GMINNY KONKURS NA NAJLEPSZY TEATRZYK PROFILAKTYCZNY: : DARY SĄ JUŻ W DOMU DZIECKA:
: ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI: : FOTORELACJA Z UROCZYSTEGO ŚLUBOWANIA KLASY WOJSKOWEJ: : PROGRAMOWANIE Z OZOBOTEM:


P A Ź D Z I E R N I K

: WSPÓŁPRACA Z BANKIEM PKO BP: : ZŁAZ HARCERSKI HUFCA ZHP SŁUBICE: : KONCERT MUZYCZNY w MDK: : ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA:
: JESIENNY PIKNIK INTEGRACYJNY: : SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "MAGICZNY KAPELUSZ": : EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA: : WYCIECZKA DO TECHNIKUM LEŚNEGO W STAROŚCINIE:
: ZBIÓRKA KASZTANÓW: : WYJAZD DO TEATRU: : PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH: : MOBILNE PLANETARIUM:
: WYCIECZKA DO WARSZAWY: : OBCINKA I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH LO: : SUKCES W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ": : ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH LO I DEN:
: MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY: : OBÓZ KLAS POLICYJNYCH W DRZONKOWIE:
W R Z E S I E Ń
: WARSZTATY LITERACKO-TEATRALNE: : ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH:
: ZDROWE ŚNIADANIE W KL. VII C: : ZAWODY SPORTOWE W GOLICACH: : WYCIECZKA DO PIEKARNI KLAS II i III SP: : GRZYBOBRANIE KLAS II i III SP:
: KLASA WOJSKOWA: : PROGRAM PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZY EPSILON: : MAMY LAUREATA KONKURSU HISTORYCZNO - LITERACKIEGO: : ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018:

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.

W tym roku pomagamy rodzinie ze Słubic, 16-letniemu Kamilowi i jego dziadkom. Kamil cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe oraz padaczkę lekooporną. Rodzice chłopca nie mogli się nim zająć, dlatego dziadkowie są rodziną zastępczą. Pielęgnacja wnuka oraz zaspokajanie jego codziennych potrzeb wymaga od dziadków zaangażowania i poświęcenia,
a także odpowiednich środków.
Potrzeby rodziny:
Środki czystości - łagodne proszki do prania, płyny do mycia naczyń, płyny czyszczące itp.
Kosmetyki dla dzieci - niepodrażniające skóry szampony, balsamy i kremy do ciała, chusteczki nawilżające ( artykuły dziecięce - Bobas, Bambino, Johnson Baby No More Tears, balsam lub krem do ciała dla dzieci, chusteczki nawilżane Johnsons różowe)
Odzież ( nowa) w rozmiarze L/180 cm wzrostu - dresy, koszulki z krótkim rękawem, piżama z długim rękawem
Artykuły szkolne wspomagające rehabilitację manualną - ciastolina, farbki do malowania palcami, grube kredki, bloki, balony, piłka lekarska, dmuchana piłka do skakania.
Poza pilnymi potrzebami, rodzina, jak każdy z nas, ma również marzenia. Kamil marzy o tablecie z dużym ekranem, dzięki któremu chłopiec uczyni kolejny krok w rozwoju. Kamilowi potrzebna jest również pomoc stomatologiczna. Babcia chciałaby dostać delikatne perfumy, a robot kuchenny pozwoliłby zaoszczędzić czas i ułatwiłby codzienne przygotowywanie posiłków. Od dłuższego czasu marzeniem dziadka jest remont łazienki, który ze względu na ograniczone fundusze jest ciągle odkładany.
Dary prosimy przynosić do sekretariatu LO, gabinetu pedagoga SP (gabinet 11) lub do wychowawców klas. Zbiórka trwa do 7 grudnia 2017 r.
W razie pytań proszę kontaktować się:
Szkoła Podstawowa: Martyna Malinowska: 723-941-691
LO, Gimnazjum: Agata Staniszewska 660- 466-078

Przyłącz się do akcji, bo razem możemy więcej!


zs zs

..: do góry :


25 listopada - Dzień Pluszowego Misia
Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?
W naszej szkole DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA będziemy obchodzić 24 listopada 2017r.(piątek)
Każdy uczeń z klas I-III może w tym dniu przyjść do szkoły na wspólne czytanie książeczek ze swoim ulubionym misiem.
Posłuchamy fragmentów książek o misiach, poznamy te znane i mniej znane pluszaki występujące w literaturze, a także będziemy się bawić w ich towarzystwie.
W klasach zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny - Mój ulubiony miś (technika dowolna). Zwycięzców (jeden uczeń z klasy) zapraszamy na wspólne zdjęcie z misiem do biblioteki szkolnej.

A oto książeczki, które będziemy czytać w tym dniu:

- Miś Paddington - historia pewnego niedźwiadka z Peru.
- Mis Uszatek i przyjaciele.
- Mis Yogi - wielka ucieczka.
- Troskliwe misie.
- Kubuś Puchatek.
- Chatka Puchatka.
- Bajki o misiach.
- Miś Pafnucy.
- Miś Remiś, Miś Rupert, Miś Pako i ich przygody.

Teresa Lewandowska


zs

..: do góry :


W dniu 21.11 klasy 5d, 7c, 2c/d G oraz 1a LO pod opieką p. Arlety Drążkowskiej, p. Agaty May – Leszczyńskiej oraz p. Małgorzaty Michniewicz wybrały się do Teatru Śmiechu we Frankfurcie/O na przedstawienie „Der kleine Wind” - historii o tym jak mały smutny Wiatr odnalazł szczęście. Gra aktorów, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągnęły uwagę naszych uczniów. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie mogli porozmawiać z aktorami oraz zadawać im pytania dotyczące przedstawienia. P. Arkadiusz Porada i p. Björn Langhans bardzo chętnie odpowiadali na pytania i prezentowali rekwizyty wykorzystane w przedstawieniu. Wyjazd do teatru wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji.
Arleta Drążkowska


zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.
Obfitował w różne atrakcje. Jedną z nich były słodkie upominki, które przygotowali uczniowie z klasy VII c i III d. Otrzymali je nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły.
    Na szkolnym korytarzu w budynku LO pojawiła się wystawa z plakatami – dzieło uczniów z klas VII c, VII d, VI b i VI c. W całej szkole rozwieszone zostały także kartki z hasłami o życzliwości. Dodatkowo został ogłoszony konkurs na wykonanie orderu życzliwości. Organizatorzy zebrali bardzo dużo pięknych prac . Zwycięzców konkursu poznamy niebawem!
    Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.
Katarzyna Wojciechowska, Martyna Malinowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    20.10.2017 roku odbył się koncert muzyczny pt. Muzyczne opowieści - Tam, gdzie morze styka się z górami. Prowadzący przedstawił genezę muzyki regionu śródziemnomorskiego odwołując się do znanych postaci mitologicznych i kultury starożytnej Grecji. Trójka artystów „udając Greków” zaprezentowała instrumenty tamtego regionu: buzuki, piszczałki, dudy bałkańskie, tympanony (bębny), fletnię Pana, na których odtworzone zostały bałkańskie melodie grane w czasie pochodu Dionizosa czy oddające atmosferę panującą u Pytii, wyroczni w Delfach, a także melodie współczesne.
Beata Markowska


zs zs zs zs zs

..: do góry :


    Klasy IV na lekcji religii wzięły udział w konkursie ,,Plejada Świętych". Ideą było poznanie życiorysu świętych i promocja świętości do której każdy z nas zmierza. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni małymi upominkami.
Agnieszka Korcz


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotekach w Zespole Szkół przeprowadzono akcje zachęcające uczniów do czytania książek.
Każdy, kto w tym miesiącu wypożyczył książkę w bibliotece LO otrzymał drobny upominek – zakładkę do książki. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczniów, bowiem w październiku łącznie wypożyczono 234 książek (nie licząc podręczników)!
Ze wszystkich osób wyłoniono czytelników miesiąca, czyli osoby, które wypożyczyły w tym okresie najwięcej książek. Zwycięzcami konkursu czytelniczego zostali:
Dominik Guzdkiewicz (kl. II D gim) – I miejsce,
Agnieszka Michalska (kl. III C gim) – II miejsce,
Alicja Łagowska (kl. II A LO) – III miejsce.
Zwycięzcy dostali nagrody książkowe.

W szkole podstawowej natomiast wyłoniono najlepiej czytającą klasę, w tej kategorii dyplomy otrzymała:
klasa III d SP - 42 książki
klasa III a SP - 31 książek
klasa I a SP - 26 książek.

Ogłoszono również konkurs na plakat promujący bibliotekę szkolną i czytelnictwo. Laureatami zostali:
Laura Bełczykowska - kl. I c
Julia Guźniczak - kl. I a
Amelia Orczyk- kl. I a
Lena Przyłucka - kl. III d
Jakub Michniewicz - kl. III d
Maria Jagła - kl. III d
Amelia Szalast - kl. V c
Hanna Kacperska - kl. V c
Amelia Andrzejewska –kl. V c.
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 10 listopada 2017 podczas apelu szkolnego, na którym wręczono nagrody i dyplomy uczniom zaangażowanym w tą akcję.
Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszych bibliotek!
Teresa Lewandowska, Małgorzata Michniewicz


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    Corocznie w każdy trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Głównym celem niniejszego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości na temat wpływu dymu tytoniowego na ludzkie zdrowie.
    W ramach kampanii edukacyjnej ,,Rzuć palenie razem z nami” na holu szkoły znalazła się wystawa unaoczniająca negatywne skutki używania wyrobów tytoniowych, a w czasie długiej przerwy uczniowie mogli zmierzyć ciśnienie oraz rozdawano ulotki informacyjne.
    Przygotowaniem akcji profilaktycznej zajęły się panie: Joanna Karbowska, Natalia Rymanowska, Agnieszka Burzyńska i Renata Masło.


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    Dzisiaj, 15 listopada, odbył się apel z okazji Dnia Patrona - Henryka Sienkiewicza. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 6, 4e i dwie osoby z kl.7c pod kierunkiem wychowawców: A.Józefowicz, M.Rycerz, B.Kliszczak i N. Rymanowskiej, I. Stefańskiej, a także pani W. Nowak, która pomogła opracować stronę muzyczną. W pracę włączył się również pan
W. Błaszczykiewicz, który przygotował sprzęt nagłaśniający oraz panowie Konserwatorzy.
Impreza rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu, następnie uczniowie obejrzeli krótką prezentację multimedialną na temat życia i twórczości H. Sienkiewicza. Kolejnym elementem uroczystości była inscenizacja wydarzenia z powieści pt. "W pustyni i w puszczy", a po niej quiz z udziałem uczniów stanowiących widownię, w czasie którego odgadywali prezentowanych bohaterów z utworów pisarza. Atrakcją apelu były piosenki znane z filmów-adaptacji książek - wykonane przez dzieci biorące udział w przedstawieniu. Ostatni akcent stanowiły mowy dyrektor E.Kołoszy i dyrektor B.Krynickiej.
Wyprowadzenie sztandaru zakończyło uroczystość.
Uczniowie mogli również zapoznać się z komentarzem do apelu w formie gazetek ściennych na temat biografii i spuścizny literackiej H.Sienkiewicza, które opracowały panie:
wych. kl.6c - M.Rycerz i wych. kl.7c -K. Wojciechowska.


zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    14.11.2017 r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Najlepszy Teatrzyk Profilaktyczny. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła klasa I akademicka z naszego LO, a w kategorii klas gimnazjalnych klasa II a zajęła III miejsce. Obu naszym klasom gratulujemy pomysłu, zaangażowania i udziału w konkursie. Osobne podziękowania i gratulacje należą się wychowawcom tych klas: pani Monice Sobańskiej i pani Iwonie Kowalewskiej.
Fot. pedagog Joanna Karbowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    Po raz drugi w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę na rzecz dzieci z placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince. Uczniowie wszystkich klas, wspierani przez rodziców, przynosili artykuły szkolne, książki, gry oraz słodycze. W wyniku współpracy wszystkich wychowawców, pozostałych pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców udało się zgromadzić pokaźną ilość artykułów. 10 listopada nastąpiło przekazanie zgromadzonych rzeczy. Pracownicy oraz podopieczni „Naszej Chaty” bardzo ciepło przyjęli delegację Zespołu Szkół, częstując gości domowym ciastem. W ramach podziękowań otrzymaliśmy piękną laurkę, wykonaną przez mieszkańców placówki. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Koordynatorzy:
Martyna Malinowska, Katarzyna Wojciechowska i Bogumiła Błaszczykiewicz


zs zs zs zs zs

..: do góry :


    10. listopada 2017 roku w Zespole Szkół w Rzepinie 99 rocznicę odzyskania niepodległości upamiętnili uczniowie klas: Va, Vb, Vc, Vd Szkoły Podstawowej, którzy pod kierunkiem wychowawców: p. S. Gąsieckiego, p. B. Markowskiej, p. dyr. B. Krynickiej, p. A. Drążkowskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny będący swoistą lekcją historii. W czasie występów przybliżone zostały najważniejsze wydarzenia, które obrazowały wielki hart ducha naszych rodaków, stały się przyczynkiem do odzyskania niepodległości po ponad 120 latach niewoli i ustanowienia suwerennego państwa. Podniosłą atmosferę podkreślały zaprezentowane wiersze i pieśni patriotyczne.
    „99 LAT NIEPODLEGŁEJ” to tytuł wystawy zorganizowanej w holu Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie. Ekspozycja przybliża ważne wydarzenia i postaci historyczne, które miały szczególne znaczenie dla losu naszego kraju.

Beata Markowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


FOTORELACJA Z UROCZYSTEGO ŚLUBOWANIA KLASY WOJSKOWEJ

Fot. Joanna Karbowska


zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs
O ważnym dla nas dniu w mediach:
TV HTS SŁUBICE
MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ
11 LUBUSKA DYWIZJA KAWALERII PANCERNEJ
GAZETA LUBUSKA
RADIO ZACHÓD
GMINA RZEPIN
POWIAT SŁUBICKI    W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły, na zajęciach komputerowych i informatyki mieli okazję pracować z wykorzystaniem Ozobotów. Ozobot to jeden z najmniejszych robotów, który zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe trasy lub rysowali własne, zgodnie z zasadami “języka Ozobotów”. Mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści. Poznali i wykorzystali w praktyce kody obrazkowe i zaprogramowali robota według własnych pomysłów. Zdefiniowali komendy, które robot później wykonał.
Dzieci bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach. To były pierwsze zajęcia z Ozobotem, ale obiecane są kolejne za miesiąc.
Na filmie praca Kajtka Nikodem, Patrycji Zaremby i Hani Sadowskiej z kl. 5a. Brawo!

Magdalena Rycerz


zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :


    W czwartek 26 października 2017r.odwiedziły naszą szkołę dwie panie z Banku PKO BP.
Celem wizyty była pogadanka w klasach I -III na temat oszczędzania i przystąpienia do programu Szkolnej Kasy Oszczędności. Panie zachęcały uczniów do założenia kont oszczędnościowych, bo przecież warto oszczędzać. Żeby to zrobić trzeba pobrać odpowiednie oświadczenie od opiekuna SKO p. Teresy Lewandowskiej, które muszą wypełnić rodzice lub skontaktować się bezpośrednio z bankiem PKO BP w Rzepinie.
A potem już można gromadzić swoje środki!
PKO Konto Dziecka
Dla dzieci do ukończenia 13. roku życia
Nowoczesny serwis internetowy PKO Junior i aplikacja mobilna PKO Junior stworzone z myślą o dzieciach do ukończenia 13. roku życia
Bezpieczeństwo i pełna kontrola rodziców nad finansami dziecka
Oprocentowanie zmienne - 2,5% w skali roku do 2500 zł oraz 0,5% w skali roku od nadwyżki ponad 2500 zł
Tygodniowa kapitalizacja odsetek
0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
0 zł za przelewy krajowe przez Internet
0 zł za doładowania telefonów przez Internet

Teresa Lewandowska


zs zs zs zs zs

..: do góry :
    W dniach 27-29. października 2017 r. na Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół w Rzepinie odbył się Złaz Harcerski Hufca Słubice ZHP "Czuwajcie!". Na bazie złazu stawiło się około 80 osób, pochodzących z Rzepina i Słubic. Impreza rozpoczęła się uroczystym apelem pod miejskim Ratuszem. W sobotę uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach o różnorodnej tematyce: szyfrów, pierwszej pomocy, poznania przeszłości Rzepina, podniesienia własnej świadomości historycznej. Jednak wszystko dotyczyło bardzo bliskiego tematu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Złaz zorganizowała nasza lokalna 6 Drużyna Harcerska DZIKI, która zdaniem wszystkich spisała się na medal. Wszyscy mają nadzieję, że już za rok spotkają się w harcerskim gronie, w tym samym miejscu.

Czuwaj!
Komendant Złazu "Czuwajcie!"
dh Lesław Józefowicz (uczeń klasy Ia LO)


zs zs zs zs

..: do góry :
    20 października 2017 roku po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie muzycznym z serii Akademia Melomana zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. W czasie prezentacji dzieci i młodzież zapoznali się z bogactwem tzw. „instrumentów pasterskich” zwanych janczarami. Omówiono ich pochodzenie, wygląd, a także sposób wykorzystania. Na tych niezwykle prostych instrumentach zaprezentowano wiele wspaniałych, wzruszających melodii muzyki ludowej.

Beata Markowska


zs zs zs zs

..: do góry :
    27.10.17.r kl.IIIc w Lubiechni Małej zorganizowała piknik - Święto pieczonego ziemniaka. Uczniowie poznali historię ziemniaka, wzięły udział w konkursach: rzucanie ziemniaka do wiaderka, obieranie ziemniaka, piekli ziemniaki w ognisku.

Elżbieta Sawa
zs zs zs

..: do góry :
    26.10.2017 r. byliśmy organizatorami pikniku integracyjnego dla osób niepełnosprawnych.
Podczas pikniku przedstawiliśmy pokazy tańca uczniów naszego LO, następnie wszyscy uczestnicy mogli wziąść udział w zajęciach Zumby, plastycznych, sportowych, karaoke i zabawy chustą animacyjną.
Nasi uczestnicy to: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach, Ośrodek Wsparcia w Rzepinie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieganowie.
Inicjatorką pikników od wielu lat jest pani Agata Staniszewska, w tym roku pomagała jej klasa IIc o profilu pedagogiczno - psychologicznym. Zawsze wszyscy bawią się wspaniale i nawiązują nowe przyjaźnie.
Do zobaczenia na kolejnym pikniku!zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    Dnia 24 października w MDK odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów klas IV-VII pt. ,, Magiczny kapelusz". Grupa Teatralna T z Torunia przedstawiła niezwykle refleksyjną opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Uczniowie mogli przekonać się, że to, co inne nie koniecznie jest złe. Inicjatorem spektaklu była Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Natalia Rymanowskazs zs
zs zs

..: do góry :
    Właśnie skończyła się 5 edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania.
To społeczna inicjatywa, która ma na celu pokazanie, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Nauka programowania staje się z roku na rok coraz istotniejsza w procesie edukacji dzieci i młodzieży, ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
Dlatego w tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do tej akcji po raz pierwszy.
W klasie I w, zostały zrealizowane warsztay P5JS. Uczniowie wykorzystując bibliotekę P5js programowali proste kształty, poznali czym są zmienne i pętle programowe. Warsztat miał zachęcić uczniów do eksperymentowania z P5js i zainteresować ich programowaniem z wykorzystaniem biblioteki P5js, która pozwala bardzo szybko widzieć efekty swej pracy. Uczniowie podzielili się na grupy, wykonali zadania, czas minął szybko i początki programowania szczególnie dla liderów grup Julianny Fedorowicz i Dominiki Żygielewicz okazały się proste.

Magdalena Rycerzzs zs
zs zs zs

..: do góry :
    Dnia 24.10.17r klasy Ic i IIIc wybrały się na wycieczkę do Technikum Leśnego w Starościnie.Uczniowie zostali przywitani przez sygnalistów myśliwskich, uczniów tej szkoły. Następnie odbyły się zajęcia, których celem było zapoznanie z roślinami i zwierzętami żyjącymi w naszych lasach. Po zajęciach odbył się konkurs, najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.

Wychowawcy: Renata Bieniarz i Elżbieta Sawa.zs

..: do góry :
    W ramach współpracy z Nadleśnictwem w Rzepinie oraz Panem Tomaszem Woźniakiem, właścicielem hodowli danieli w Starościnie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepinie po raz kolejny podjęli się zbiórki kasztanów i źołędzi w celu pomocy przy dokarmianiu zwierząt. Za uzyskane pieniądze z tego przedsięwzięcia zostaną zakupione pomoce dydaktyczne. Cieszymy się, że mimo małej ilości darów jesieni w bieżącym roku, udało się dzieciom zebrać łącznie aż 443 kg kasztanów i źołędzi.

Iwona Kroczakzs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    Dnia osiemnastego października uczniowie klasy akademickiej wraz z opiekunami: Panią Michniewicz, Panią Sobańską i Panią Masło, odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.
O godzinie dwunastej rozpoczął się spektakl opracowany na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt.”Wesele”. Reżyserem i pomysłodawcą całej sztuki jest młoda pani reżyser Agata Biziuk , która stworzyła współczesną interpretację dramatu Wyspiańskiego. Przedstawienie trwało około dwóch godzin i zakończyło się długimi oklaskami skierowanymi w stronę aktorów, podczas których uczniowie, z zachwytu nad sztuką, wstali. Wszyscy byli pod wrażeniem gry aktorskiej, zachwycali się muzyką i ruchem scenicznym.
Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, podczas których pani Magda - pracownik teatru, zapoznała pierwszoklasistów, którzy nie znają jeszcze „Wesela”, z genezą utworu, odpowiedziała na trudne pytania dotyczące zarówno tekstu „Wyspiańskiego”, jak i jego inscenizacji. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami, mimo że nie znali utworu, to świetnie poradzili sobie z odbiorem sztuki. Zwieńczeniem wycieczki było klasowe zdjęcie na tle sceny, na której odbywają się przedstawienia dla przedszkolaków. Po zajęciach wszyscy wrócili do autokaru i przez całą drogę powrotną dzielili się wrażeniami po spektaklu.

uczennica klasy IA
Kinga Stolarekzs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
Październik miesiącem bibliotek szkolnych!!!

Wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Rzepinie zapraszamy do odwiedzania bibliotek szkolnych w budynku SP i LO.
Do końca miesiąca trwają konkursy czytelnictwa!

T. Lewandowska, M. Michniewiczzs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    Dnia 18 października 2017 r. uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej w Rzepinie uczestniczyli w pokazie Mobilnego Planetarium. Projekcja filmu była wycieczką przez Układ Słoneczny, by spojrzeć na najbliższe planety tak, jak byśmy sami oglądali je z pokładu promu kosmicznego. Pokazy astronomiczne mają za zadanie zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. W przystępny oraz interesujący sposób zapoznają uczestników ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie, a tym samym przenoszą uczestników w niezwykłą podróż do świata astronomii. Dzieci otrzymały kolorowanki do pokolorowania oraz kalendarze z informacjami o Układzie Słonecznym. Dodatkowo mogły zakupić popcorn i drobne upominki.
Uczniowie z zainteresowaniem przyjęli proponowaną formę lekcji. Żywo reagowali podczas prezentacji i utrwalali dotychczas zdobyte wiadomości.

Edyta Malaikazs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    13.10.17 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Głównym punktem programu wycieczki był udział w podsumowaniu Finału Zachowaj trzeźwy umysł w Centrum OLimpijskim, gdzie główną nagrodę odebrała Małgorzata Basta uczennica kl.III gimnazjum. Gratulacje otrzymały także wyróżnione uczennice:Dominika Żygielewicz, Wiktoria Choina,Hanna Rakowska i Oliwia Żygielewicz. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie z koła plastycznego. Po części oficjalnej uczniowie zwiedzili Muzeum Sportu, Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumnom Zygmunta, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki,Krakowski Przdmieście, pomnik Syrenki, Bazylikę Archikatedralną pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,spiżowy dzwon, pomnik szewca Jana Kilińskiego oraz pomnik Małego Powstańca, Hotel Bristol - jeden z najbardziej luksusowych w Warszawie oraz miejsca gdzie żył, tworzył i dawał koncerty Fryderyk Chopin.

Elżbieta Sawazs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    11 października 2017 r. miała miejsce obcinka klas pierwszych liceum oraz integracyjna wycieczka do Nowego Młyna. Wszystkie klasy miały za zadanie przygotować się do konkurencji wyznaczonych przez jury. Uczniowie musieli przedstawić ubiór i improwizowaną scenkę ze Scooby-Doo, Kubusia Puchatka lub Spoonge Boba. Wszyscy bawili się fantastycznie. Śmiechom i dopingowi nie było końca. Najbardziej emocjonujące były jak zwykle konkurencje sportowe. Walka była naprawdę wyrównana, ale ostatecznie zwycięstwo odniosła klasa wojskowa, która okazała się bezkonkurencyjna we wszystkich zadaniach wymagających szybkości i sprawności fizycznej.
    Gdy przegrany zespół sprzątał salę konferencyjną, uczniowie pozostałych klas wraz z nauczycielami przygotowywali się do wycieczki do Nowego Młyna. Musztra przed budynkiem szkoły rozpoczęła cudowną wyprawę. Wspólna wędrówka, mimo że długa i męcząca, była naprawdę przyjemna. Śpiewano piosenki, śmiano się, a rozmowy trwały i trwały. Po dotarciu na miejsce wszyscy z uśmiechami na twarzy usiedli i odpoczęli po długim spacerze. Zaczęło się jakże przyjemne ognisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Rzepin. Nauczyciele sprawowali pieczę nad uczniami, aby nikt nie zrobił sobie krzywdy i się nie zgubił. Część uczniów, wraz z pracownikiem Nadleśnictwa udała się na spacer Bobrowym Szlakiem. Po świetnej integracji nadszedł czas na powrót do szkoły. Ciężko było się zebrać, ale gdy już wszyscy zaczęli iść, czas minął bardzo szybko. W mgnieniu oka cała ekip znalazła się na dziedzińcu szkolnym. Rozmowy toczyły się ciągle, poznanie nowych osób trwało nadal. Wszyscy pierwszoklasiści bardzo się zintegrowali i zżyli. Miejmy nadzieję, że taka dobra relacja między tymi uczniami będzie trwała cały czas.
    12 października uczniowie klas pierwszych spotkali się w hali widowiskowo – sportowej na uroczystości ślubowania. Wszyscy byli odświętnie ubrani i w bardzo dobrych nastrojach. W uroczystości połączonej z Dniem Nauczyciela udział wzięli wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wraz z nauczycielami. Pani Dyrektor bardzo ciepło przywitała pierwszoklasistów wraz z wychowawcami i miło zaskoczyła wszystkich, wręczając każdemu wychowawcy prezent w postaci sprzętu komputerowego. Po ślubowaniu na sztandar uczniom klasy wojskowej wręczono mundury ofiarowane przez wojsko. Uroczystość zakończył krótki występ klasy akademickiej, która w imieniu wszystkich uczniów złożyła życzenia nauczycielom z okazji ich święta, a także wręczyła im drobne upominki.

Kinga Stolarek, ucz. klasy 1 A LOzs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs zs

..: do góry :
    Po raz trzeci szkoła w Rzepinie może poszczycić się sukcesami w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, odbywającą się w tym roku pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”. Główną nagrodę zdobyła uczennica klasy III C gimnazjum Małgorzata Basta, która przygotowała pracę plastyczną pod kierunkiem pani Joanny Karbowskiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Hanna Rakowska, Kajetan Borowiec, Wiktoria Choina, Dominika Żygielewicz i Oliwia Żygielewicz. Wręczenie głównej nagrody odbyło się w Centrum Olimpijskim w Warszawie w dniu 13.10. 2017 r. Wszyscy nagrodzeni uczestniczyli w uroczystości i mogli poznać prace kolegów z całej Polski. Była to także doskonała okazja do zwiedzenia Warszawy, poznania historii naszej stolicy i zabytków Traktu Królewskiego.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom: Joannie Karbowskiej, Beacie Krynickiej i Elżbiecie Sawie serdecznie gratulujemy.

Elżbieta Kołoszazs zs zs

..: do góry :
    W dniu 12 października 2017 r. ślubowanie złożyła klasa I akademicka- wychowawca p. Monika Sobańska, klasa I policyjna- wychowawca p. Izabela Janiak i I wojskowa- wychowawca p. Ania Mieczkowska.
Uczniowie klasy wojskowej otrzymali również mundury.
Na koniec apelu był miły akcent z okazji Dnia Edukacji Narodowej.aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :
    FOTORELACJAaut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut

..: do góry :
Dnia 03.-05.10.2017r. odbył się kolejny obóz klas policyjnych w Drzonkowie. Pod opieką Pani Joanny Tabaki-Wypych, Pana Mateusza Kubisia, Pani Izabeli Janiak oraz Pani Krystyny Kramarzewskiej uczniowie bawili się i uczyli.
Przez trzy dni doskonali umiejętności strzelania z broni pneumatycznej i laserowej. Starsze klasy uczyły pierwszaków musztry, co przyniosło nieoczekiwane efekty. Nie zabrakło również gier i zabaw, oraz słynnej obcinki organizowanej przez drugie klasy. W wolnym czasie młodzież korzystała z miejscowego basenu. Niestety w drugi i trzeci dzień pogoda nie dopisała, lecz to nie przeszkodziło w nauce musztry i zabawach.
Wszyscy wrócili do domu bezpiecznie, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi, że mogli przeżyć niezapomnianą przygodę w Drzonkowie.

Joanna Tabaka - Wypychaut aut
aut aut aut aut
aut aut aut aut
aut aut aut aut
aut aut..: do góry :
    27 września 2017 r. rozpoczęły się w Zespole Szkół w Rzepinie warsztaty literacko - teatralne nowego projektu edukacyjnego we współpracy z Filharmonią Brandenburską. Zajęcia prowadzone są w dwóch licznych 20- osobowych grupach.
TEMAT PROJEKTU to współczesna wersja ,, ROMEO I JULII" do muzyki z baletu Sergiusza Prokofiewa.
Zajęcia literackie prowadzi Lorenz Hippe , autor, dramaturg, pedagog teatralny oraz pan Janusz Kuczyński.
Mamy już wybraną muzykę dla 1 grup MONTECCHI I CAPULETI.
Próby teatralno- taneczne rozpoczną się w styczniu 2018 r.
Autor choreografii Be van Vark.
WYSTĘPY PREMIEROWE W FORUM KLEISTA WE FRANKFURCIE NAD ODRĄ 28 i 29 kwietnia 2018 r.

Fotografia : Arleta Drąźkowska, Wioletta Nowakaut aut
aut aut

..: do góry :
    Dzisiaj nasza szkoła powiększyła się o 84 pełnoprawnych uczniów szkoły podstawowej. Ceremonii pasowania na ucznia dokonała dyrektor Zespołu Szkół Ewa Winiarczyk. Po raz pierwszy w historii uczniowie byli pasowani berłem ze znakiem herbowym patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Herb nosi nazwę OSZYK. Uroczystość zaszczyciło wielu znakomitych gości oraz rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin pierwszaków. Były piękne wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas 4 i oczywiście pierwszaków, którzy zostali przygotowani przez panie Justynę Dudzis, Iwonę Kroczak, Karolinę Komar-Żebrowską, Renatę Bieniarz i Edytę Malaikę. Każda klasa otrzymała w prezencie od dyrekcji szkoły komputer przenośny. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się przed szkołę, gdzie zasadzono pamiątkowe drzewka. Nowym uczniom życzymy, aby odkrywali pasje i talenty oraz poznawali świat z radością i entuzjazmem.

ZDJĘCIA

..: do góry :
    Klasa VII c na lekcji wychowawczej przygotowała pyszne i zdrowe sałatki. Uczniowie wspólnie zjedli swoje smakołyki w szkole.
Drugie śniadanie, odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym jadłospisie.
    Dzieci, które regularnie je jedzą mają siłę przez cały dzień, potrafią skoncentrować się na zajęciach i wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Katarzyna Wojciechowskaaut aut
aut aut

..: do góry :
Dnia 29 września o godzinie 10 w Golicach odbyły się biegi przełajowe na różnych dystansach, tzw. "Golicka Mila". W zawodach wzięło udział ponad 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej, gimnazjum i liceum. Czworo uczniów wróciło z pucharami i medalami.
Uczeń Oliwier Siniawski klasa IV b I miejsce: złoty medal oraz puchar: opiekun Krzysztof Didyk.
Lena Żywicka kl.V d, Klaudia Przybylska VI c i Malwina Olszewska kl. VII d - I miejsca i złote medale oraz puchary w swoich kategoriach wiekowych: opiekun Małgorzata Dąbrowska. Warto zaznaczyc, że uczennica Malwina Olszewska biegła z uczennicami gimnazjum a mimo to zwyciężyła z dużą przewagą nad pozostałymi zawodniczkami. Poza tym kilkoro uczniów i uczennic zajęło miejsca w pierwsze dziesiątce.
Opiekunami grupy byli M.Dąbrowska ,W.Błaszczykiewicz i K.Didyk.

Małgorzata Dąbrowska..: do góry :
Piekarnia „MIKA” w Kowalowie 22 września gościła uczniów klas III D i III E, którzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Właściciel piekarni, pan Andrzej Udziela, wraz ze swoimi pracownikami, oprowadzał uczniów po pomieszczeniach piekarni, pokazywał urządzenia potrzebne w pracy piekarza, a także opowiadał o poszczególnych etapach wypieku chleba. Dzieci poznały również historię „Miki”. Uczniowie bacznie przyglądali się wszystkiemu, co działo się w piekarni i z uwagą słuchali wyjaśnień. Pan andrzej cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania, a było ich mnóstwo. Pod koniec wycieczki po piekarni, wszyscy zostali poczęstowani pysznym, ciepłym jeszcze chlebem oraz ciastkami i babeczkami przygotowanymi przez pracownice piekarni. Wyjazd do Kowalowa okazał się nie tylko ciekawą, ale również pyszną lekcją.

Martyna Malinowskaaut aut aut aut aut..: do góry :
Jesień to czas grzybobrania. Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich oraz klasy drugiej Szkoły Podstawowej, którzy wraz z wychowawcami spacerowali po okolicznych lasach. Uczniowie bacznie obserwowali leśną przyrodę, która kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Dzieci wyszukiwały oraz nazywały drzewa i krzewy, wskazując na ich poszczególne części. Przypomniały sobie również wiadomości o warstwach lasu. Oglądanie przez lupy leśnej przyrody, zbieranie grzybów oraz szukanie jesiennych skarbów (liści, kory, szyszek i innych ciekawych okazów) było niesamowitą przygodą. Uczniowie, wzbogaceni wiedzą o lesie oraz niezapomnianymi wrażeniami powrócili do szkoły, aby ozdobić klasowe kąciki przyrody o zgromadzone dary jesieni.

Martyna Malinowskaaut aut aut aut aut aut..: do góry :
Klasa wojskowa wraz z wychowawcą Anną Mieczkowską i panią dyrektor Sylwią Kucharczyk, jako jedna z nielicznych w Polsce, została zaproszona na największe Manewry Wojska Polskiego w Drawsku Pomorskim Dragon-17. Przyszli kadeci klasy wojskowej mieli niecodzienną okazję przyglądać się manewrom wojskowym na poligonie drawskim oraz podziwiać nowoczesny sprzęt wojskowy oraz umundurowanie jednostek lądowych i powietrznych armii Wojska Polskiego. Jednakże największym zaszczytem i wyróżnieniem było spotkanie z samym Dowódca Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosławem Miką, który osobiście wręczył naszym uczniom emblematy Dragon-17, które niewątpliwie staną się ważnym elementem umundurowania kadeta klasy wojskowej i będą noszone z dumą. Jeszcze raz wielkie ukłony w stronę gen. Jarosława Miki za tak szczególne wyróżnienie.

wychowawca Iw
Anna Mieczkowskaaut aut aut aut aut aut..: do góry :
    W dniach 5 - 7 oraz 26-28 września w Szkole Podstawowej odbył się kolejny moduł Programu Profilaktyczno Wychowawczego Epsilon. Uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w warsztatach zapobiegających zjawiskom przemocy w grupach rówieśniczych. Zajęcia miały na celu integrację zespołów klasowych oraz kształtowanie kompetencji społecznych dzieci.

Natalia Rymanowskaaut aut
aut aut..: do góry :
    Pod koniec sierpnia tego roku został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs Historyczno - Literacki „Polskie więźniarki w Ravensbrück” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat nad nim objęła dr Wanda Półtawska - była więźniarka obozu w Ravensbrück. Celem konkursu było kształtowanie świadomości narodowej oraz ukazanie wpływu doświadczeń historycznych na postawę kolejnych pokoleń. Na konkurs wpłynęło 210 prac, a temat nie był łatwy.
    Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 3A naszego liceum Adriana Darol, która wcielając się w rolę jednej z więźniarek, napisała bardzo emocjonalne wspomnienia z obozu. Pracę Ady doceniła komisja konkursowa i została ona zaproszona wraz z opiekunem, panią Moniką Sobańską na uroczystość podsumowującą konkurs, która odbyła się we wrześniu w Krakowie. Wręczenie nagród laureatom poprzedzone było mszą świętą w kościele franciszkańskim w Krakowie, która odprawiana była w intencji więźniarek i wzięła w niej udział osobiści pani dr Półtawska. Podczas gali wręczenia nagród można było wysłuchać wykładu pani doktor skierowanego do młodzieży. Mimo trudnych przeżyć i słusznego wieku, a może właśnie dlatego, pani doktor mówiła to, co myśli, pokazała, że trzeźwo patrzy na świat i postępowanie współczesnej młodzieży nie jest jej obojętne. Po gali można było usiąść z byłą więźniarką przy jednym stole. Poparcie dla inicjatywy wyraził też prezydent RP Andrzej Duda i podczas uroczystości przeczytano list prezydenta adresowany do laureatów i organizatorów konkursu.
    Pobyt w Krakowie to nie tylko udział w uroczystości. Ada mogła poczuć atmosferę tego miasta, posłuchać hejnału, zjeść obwarzanki, ale też wypić herbatę w Jamie Michalika, zobaczyć Piwnicę pod Baranami, czy poczuć się jak studentka, zwiedzając Collegium Novum, siedzibę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednym z punktów programu był spektakl pt. „Śluby panieńskie” w Teatrze Stu z Marią Seweryn w roli głównej. Podczas trzydniowego pobytu w Krakowie udało się również odwiedzić galerię sztuki i kilka z licznych muzeów krakowskich. Przepiękna pogoda i niepowtarzalna atmosfera miasta sprawiły, że był to czas cudowny i niezapomniany.
    Jeszcze raz gratulujemy Adzie sukcesu i dziękujemy pani dyrektor Ewie Winiarczyk oraz Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Monika Sobańskaaut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :
PIERWSZY DZWONEK W ZESPOLE SZKÓŁ W RZEPINIE
..: do góry :